PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : طریقه نگهداری از کفشهای جیر،نبوک وچرمهای پرزدارYEKTA
11-10-2011, 12:29 PM
طریقه نگهداری از کفشهای جیر،نبوک وچرمهای پرزدارکفشهای جیر و نبوک در اثر پوشیدن مداوم و طولانی زود ساییده و صاف میشوند ، با حرکت دورانی آن ها را برس بزنید برای این کار از اسفنج ، برس نبوک یا پارچه نبوک استفاده کنید که مسلما به چرم ,جیر,نبوک و چرمهای پرز دار تازگی خاصی می بخشد.


طریقه تمیزکردن کفشهای جیر،نبوک و چرمهای پرزدار

سطح چرم جیر(اشبالت) هیچ محافظی ندارد در نتیجه خیلی زود کثیف و لک می شود. روش های ارائه شده زیر جهت تمیز کردن کفش های جیر ممکن است تا حدودی مشکلات استفاده از این کفش ها را کاهش دهد.
توجه داشته باشید که ابتدا روش مورد نظر جهت تمیز کردن را بر روی سطح کوچکی از کفش تست کنید و درصورت کسب نتیجه دلخواه آن را بر روی تمام کفش اعمال نمایید.


با استفاده از بخار آب و برس جیر ،می توانید کفش را تمیز کرده و رنگ آن را تا اندازه ای به آن بگردانید کفش را یک دقیقه روی بخار آب نگه دارید تا زمانیکه پرزهای آن بلند شوند بعد آن را از این محیط گرم دور کرده روی یک روزنامه قرار دهید و اجازه دهید که با هوای محیط خشک شود و از برس جیر برای برس زدن آن استفاده کنید.
برا ی تمیز کردن کفش های جیر و نبوک از سرکه ی سفید هم می توان استفاده کرد به این صورت که کمی سرکه سفید را روی لکه بمالید و بعد با یک پارچه آن را پاک کنید. در نهایت اجازه دهید این لکه در هوای آزاد خشک شود. توجه داشته باشید که استفاده از سرکه در تمیز کردن کفشهای جیر و نبوک باعث می شود که کفش تا مدتی بوی سرکه بگیرد.

بعضی از مردم از موفقیت شان در تمیز کردن کفشهای جیر خود به این طریق خبر داده اند.

عده ای هم از برس های کوچک و زبری که اصطلاحا به آنها یقه شور گفته می شود استفاده کردند و نتایج مطلوبی کسب کرده اند.